środa, 21 października 2009

ŁOWCA DUSZ

Alex Kava - Łowca Dusz

Wg opisu wydawcy: " ... W położonym w ustronnym miejscu letniskowym w Massachusetts sześciu młodych mężczyzn toczy śmiertelny pojedynek z agentami FBI.
Niedaleko FDR Memorial w Waszyngtonie zostaje znalezione ciało córki senatora.
Maggie O`Dell jest specjalistką od portretów psychologicznych seryjnych morderców. Dlaczego więc jej szef zdecydował, że to właśnie ona powinna rozwikłać te dwie różne, pozornie niezwiązane ze sobą sprawy?
Kiedy jednak Maggie i jej zawodowy partner zagłębiają się w nie, związek między tymi sprawami staje się widoczny. Łączy je osoba wielebnego Josepha Everetta, charyzmatycznego przywódcy religijnej sekty. Młodzi mężczyźni z domku letniskowego okazują się członkami sekty Everetta, córkę senatora zamordowano tuż po spotkaniu zorganizowanym przez wielebnego.
Kluczem do rozwiązania zagadki jest więc Everett, ale ten jest nietykalny, mieszka w pilnie strzeżonym obozie. Maggie próbuje dotrzeć do niego za pośrednictwem własnej matki, także członkini sekty.
Kim jest wielebny: szaleńcem, który ma tak silną pozycję, że może bezkarnie dokonywać przerażających mordów, czy jedynie kozłem ofiarnym, wykorzystywanym przez niezwykle przebiegłego zbrodniarza? Maggie zbyt późno zdaje sobie sprawę, że prawda jest o wiele bardziej skomplikowana... "

P.S.
EVE-JANK
jest sporo tytułów tego autora. Niektóre warto przeczytać.
OLA tak, świetne.
AGNE135 masz rację -samo życie.

3 komentarze:

eve-jank pisze...

zachęciłaś mnie do przeczytania

Anonimowy pisze...

Czytałam,rzeczywiście świetne.

Pozdrawiam Ola:)

Ange135 pisze...

Czytałam tą książkę już jakiś czas temu. Przyznam, że porusza ciekawe tematy. Szczególnie jeżeli chodzi o sektę. Nigdy bym nie przypuszczała, że w tak prosty sposób można się tam znaleźć, bo przecież to nie jest temat tabu i wiele się słyszy jak tego unikać. Ale w tej książce jest tak jakoś 'rzeczywiście'.
Polecam każdemu, choćby ku przestrodze.
Pozdrawiam serdecznie, Ania