niedziela, 6 grudnia 2009

RÓŻAŃCOWE DZIEWCZĘTA

Richard Montanari - Różańcowe dziewczęta

Wg opisu wydawcy: " ... Kevin Byrne i Jessica Balzano to zdecydowanie najlepsi policjanci w całym filadelfijskim wydziale zabójstw. On jest starym wygą, wsadził do więzienia już niejednego mordercę i mocno dał się we znaki niejednemu gwałcicielowi. Ona jest wzorową funkcjonariuszką, właśnie przeniesioną z wydziału kradzieży samochodowych. Doskonale wie, że będzie musiała jeszcze się wiele nauczyć, ale ma też świadomość, że w całej filadelfijskiej policji nie ma osoby tak wytrzymałej, spostrzegawczej i inteligentnej jak ona - nie na darmo skończyła studia w trzy i pół roku.
Jest jeszcze ktoś - czający się w mroku morderca uczennic ze szkół katolickich. Wiadomo o nim tylko tyle, że fascynuje go religia. Zmusza ofiary, by w nieskończoność odmawiały różaniec, potem je morduje, a ich dłonie układa tak, by kojarzyły się z postaciami ze świętych obrazów.
Z chwilą, gdy Kevin i Jessica odkrywają, że po Filadelfii krąży seryjny morderca, zaczyna się wyścig, w którym nie wolno im popełnić żadnego błędu. Każda stracona sekunda może kosztować życie kolejnej dziewczynki, każde wahanie może dać przewagę psychopacie ..."

Brak komentarzy: