sobota, 23 stycznia 2010

OSTRZE DARWINA

Dan Simmons - Ostrze Darwina

Wg opisu wydawcy: " ... Darwin Minor jest byłym oficerem śledczym i doktorem fizyki, najlepszym w Stanach Zjednoczonych specjalistą od rekonstrukcji wypadków drogowych i nie tylko - badał między innymi okoliczności katastrofy Challengera.
Pewnego dnia, gdy jedzie autostradą, strzelają do niego jacyś mężczyżni. Cudem unika śmierci. Szybko okazuje się, że do Minora strzelali zabójcy rosyjskiej mafii. Dlaczego pragnęli go zabić? Czym zdenerwował ich mocodawców? Ostatnimi czasy oceniał jedynie "dziwne" wypadki samochodowe. Czy atak na niego ma jakikolwiek związek z toczącym się aktualnie federalnym śledztwem w sprawie Przymierza - sięgającego szczytów władzy i establishmentu międzynarodowego spisku, którego celem jest wymuszanie odszkodowań ubezpieczeniowych?
Na szczęście Minor potrafi walczyć metodami przestępców, nauczył się tego w okresie, który w swojej opinii zostawił już za sobą - jest weteranem wojny wietnamskiej. Jeżeli pragnie ocalić siebie /a przy okazji setki innych osób/, musi otworzyć mroczne drzwi prowadzące do przeszłości ... "

Brak komentarzy: