wtorek, 13 sierpnia 2013

PÓŁ ŻYCIA

Jodi Picoult Pół życia

Wg wydawcy:  "...Najnowsza powieść autorki międzynarodowych bestsellerów!
Picoult po mistrzowsku zgłębia naturę rodziny: miłość oraz siłę – i cenę, jaką czasem trzeba za nie zapłacić.
 

Luke Warren jest badaczem wilków. Pisze o nich, studiuje ich zachowania, a kiedyś nawet z nimi zamieszkał. Pod wieloma względami są mu bliższe niż własna rodzina, z którą właściwie nie ma kontaktu, odkąd żona go rzuciła, a syn Edward wyjechał.
Niespodziewanie Luke zostaje ciężko ranny w wypadku samochodowym, a wraz z nim siostra Edwarda, Cara. Nagle wszystko się zmienia: Edward musi wrócić do domu, który opuścił przed laty, i razem z siostrą podjąć decyzję co do leczenia ojca. Nie ma łatwych odpowiedzi, za to pojawiają się pytania: jakie tajemnice skrywa przed sobą rodzeństwo? Co stoi za pragnieniem, by pozwolić ojcu umrzeć… lub utrzymać go przy życiu za wszelką cenę? Czego życzyłby sobie sam Luke? I przede wszystkim, na ile zapomnieli to, o czym zawsze pamięta wilk: że członkowie stada potrzebują siebie nawzajem, a przetrwanie czasem idzie w parze z ofiarą?..."
  430 str.

2 komentarze:

Karol INA pisze...

Przeczytałam... polecam! Większość książek tej autorki mam już "za sobą" i ta jest jedną z tych które łyknęłam dosyć szybko...dobrze się czyta.

Anonimowy pisze...


Pisałam już chyba kilka razy: Jesteś rewelacyjna. Dzięki Tobie mogę spokojnie zabierać sie za czytanie książki.I dzieki Tobie zrobiłam tez golfik. Dziekuję. Powodzenia- serdeczne pozdrowienia - joana