KLUB WSPOMNIEŃ

Laura Kalpakian - Klub wspomnień

Wg opisu wydawcy: " ... Sześć kobiet, które prześladuje bolesna przeszłość, uczestniczy w kursie pisania wspomnień. Z początku traktują to jako rodzaj terapii. Wkrótce przekonują się, że konfrontacja z prawdą o sobie samym wymaga niezwykłej siły i odwagi. Każda chce uciec przed cierpieniem, przemilczeć fakty, o których woli zapomnieć. Tymczasem będą musiały nie tylko zdobyć się na bezwzględną szczerość, ale także zaakceptować to, czego dowiedzą się o własnym życiu.
Rusty pisze wspomnienia dla córki, którą odebrano jej siłą tuż po porodzie. Francine pragnie uczcić pamięć zmarłego męża, wybitnego naukowca - nie spodziewa się, że przypadkowo odkryje jego obrzydliwe sekrety. Jill, adoptowana przez Amerykanów Koreanka, chce zrozumieć, kim jest, co kieruje jej losem i dlaczego mieszka w magazynie z mężczyzną, który uwielbia lody. Caryn straciła w katastrofie lotniczej dwoje dzieci i męża. Właściwie niczego już nie oczekuje od życia.
Wszystkie te kobiety, kierowane mądrą ręką bezpośredniej i wymagającej instruktorki, znajdują nie tylko ukojenie, ale także siłę, by zmierzyć się z tym, co jeszcze szykuje dla nich los. Ich wysiłki na cotygodniowych spotkaniach, aby wspomnieniom nadać literacki kształt, zaowocują wspaniałą i szczerą przyjaźnią. ..."

Komentarze

Popularne posty