ROZBITE OKNO

Jeffery Deaver - Rozbite okno

Wg opisu wydawcy:"... W Greenwich Village ginie kobieta. O jej zamordowanie policja oskarża kuzyna Lincolna Rhymeaa, Arthura, który mimo niezbitych dowodów, nie przyznaje się do winy. Na prośbę żony niewidzianego od lat kuzyna kryminalistyk zgadza się zbadać sprawę i wraz ze swoim zespołem wkrótce odkrywa serię podobnych zdarzeń, zabójstw i gwałtów, których sprawcy utrzymują, że są niewinni, choć wszystkie ślady na miejscu zbrodni świadczą przeciwko nim. Rhyme i Amelia Sachs dochodzą do wniosku, że przestępstwa mogą być dziełem osoby znającej każdy szczegół z życia mistrza manipulacji, dokonującego kradzieży tożsamości. Poszukując źródła przecieku informacji, natrafiają na trop prowadzący potężnej firmy Strategic Systems - dostawcy danych osobowych, która dbając o swoje dobre imię, niezbyt chętnie pomaga policji. Gdy morderca poznaje tożsamość ścigających go osób, sytuacja się zmienia i ofiarami stają się łowcy.  
Jeffery Deaver to autor ponad 20 thrillerów psychologicznych. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Współpracował z dziennikami New York Times i Wall Street Journal. Jego powieści przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, dwie z nich zostały ekranizowane. Światową sławę przyniósł mu Kolekcjoner kości..." 476 str.

 

Komentarze

Mój ulubiony autor! Ale tego jeszcze nie czytałam;)!
Zapowiada się fajnie :) to chyba książka dla mnie w sam raz :D
Małgorzata pisze…
To jeden z lepszych blogów na blogspocie.
Anonimowy pisze…
A ja kos nie lubię thrillerów. A i bardzo rzadko czytam kryminały. Życie to czasem i kryminał i thriller, więc wole cos lżejszego, cos blizszego rzeczywistości. - Z pozdrowieniami - Iza

Popularne posty