DWUBARWNY SZAL - OPIS

Dla zainteresowanych, podaję opis SZALA z poprzedniego wpisu. Opis pochodzi z jakiegoś bardzo starego czasopisma, prawdopodobnie z Przyjaciółki, ale mogę się mylić.

1 rz. /włóczka A / 1 o.brzeg. /x/5 o. prawych, 5 o. lewych. Powtarzamy od /x/ i na końcu robimy 5 o. prawych, 1 0.brzeg.
2 rz. /włóczka A / 1 o. brzeg. /x/5 o. prawych, 5 o. lewych. Powtarzamy od /x/ i na końcu robimy 5 o. prawych, 1o. brzeg.
3 rz. /włóczka B / 1 o. brzeg./x/ 5 0. prawych, 5 o. lewych. Powtarzamy od /x/ i na końcu robimy 5 o. prawych, 1 0. brzeg.
4
rz . /włóczka B / 1 o. brzeg. /x/ 5 o. prawych, 5 o. lewych. Powtarzamy od /x/ i na końcu robimy 5 o. prawych, 1 o. brzeg.
Powtarzamy od 1-go do 4-go rzędu.

Wykonanie: Włóczką B nabieramy np. 47 o. i robimy 2 rz. ściegiem francuskim, a dalej wzorem, dwoma kolorami włóczki. Na zakończenie robimy 2 rz. ściegiem francuskim włóczką B.

Prawda, że łatwe.

P.S. Ela w Komentarzach napisała, że to były Wykroje i Wzory a nie Przyjaciółka. Dziękuję.

Komentarze

Anonimowy pisze…
O jak dobrze. Dzięki wielkie dzięki za opis.
Anonimowy pisze…
Ten wzór był na pewno w "Wykrojach i wzorach". Zrobiłam wtedy szalik dla Teścia. od tej pory stale "coś" tym wzorem robię. Wygląda super i na cienkich i na grubych drutach. Efekty są ciekawe i przy kontrastowych kolorach i przy zbliżonych do siebie odcieniach.
Fajnie, że go przypominasz.
Ela
tojatenia pisze…
Dzięki, pewnie, że łatwe. Pewnie i ja się skuszę na zrobienie takiego szala.

Popularne posty